Prosinec 2013

Vánoční svátky a všechno to kolem

23. prosince 2013 v 19:16 | Nicole |  Moje...
Ano, už je to tu. To každoroční vánoční bláznění, šílený a rozčílený lidi v obchoďákách, jak se snaží koupit poslední zbytky dárků, tísíce utracenejch peněz za zbytečnosti, lítání po baráku a zdobení každýho koutu v domě.. Ale pro mě jsou Vánoce jiný, klidný, pohodový. Už na začátku prosince mě popadne vánoční nálada, to hezký naladění, spokojenost, klid. Miluju tohle období. Kvůli dárkům se nijak nehonim, kupuju je až po 20. prosinci a stíhám to a mám vše potřebný. Vánoce jsou báječnej čas, s celou rodinou pohromadě, u jídla, u dárků, u televize v domácí pohodě. Mám pocit, jako bych se samým tím blahem vánočním každou chvíli měla rozplynout a nic by ze mě nezbylo.

• pořád se těším na dárky, jako malá holka, i když jich už není tolik, jako když jsem byla opravdu malá.
• pořád si přeju ten pletenej svetr se sobem, jak je vždycky v těch filmech, a ti co ho dostanou z něj nejsou nadšený.
• každej rok sním o bílých vánocích.
Polární expres je ten nejbáječnější vánoční film.
Owl City - Christmas Song je úžasná vánoční písnička.

Všem Vám přeji krásné Vánoce a šťastný Nový rok.

Téma týdne: Češi

14. prosince 2013 v 19:16 | Nicole |  Téma týdne
I přes to všechno, jak máme neschopný politiky, malej a neznámej stát pro zbytek světa, jsem ráda, že jsem Češka. Žádná jiná národnost nemá na povahu Čechů. Na tu jejich typickou domáckou usedlou povahu.
• Vždycky, když jedou na výlet nebo dovolenou, tak si navaří kupu řízků na cestu. To je typický, podle toho se poznaj správný Češi. Dobře, najdou se i tací z nás, kteří to nesnáší, ale přiznejte si - je to pravda a patří to k nám.
• Důležitou součástí jejich obědů a večeří jsou knedlíky. Knedlíky se zelím plněný masem, svíčková, sladký knedlíky.. prostě národní žrádlo prvotřídní kvality. Ostatní nám mohou závidět.
• Neocení jinou kuchyni než tu českou. Se slovy "Jsi se vy*rat, tohle žrát nebudu, to není jídlo." odmítnou i italská, francozská nebo jiná jídla, která si lidé jinde na světě chválí. (A zrovna mám před očima tu scénu ze "Slunce, seno erotika", když je Italové pohostili. A vůbec tenhle film krásně ukazuje tu naší bezva povahu)
• Pořád se nám něco nelíbí, stěžujem si, hádáme se, jsme nespokojení. Závidíme ostatním úspěch, za zádama pomlouváme, a s porovnáním s ostatníma národnostma jsme dost nevrlej a pesimistickej stát. Lidé, co potkávám na ulici, se pomalu nedokážou ani usmát a jsou nepříjemný. To na nás nemám ráda, ten negativní přístup.
• Náš jazyk je jeden z nejtěžších na světě. Ale je taky jeden z nejkrásnějších. Můžem si hrát se slovy, tvořit nová, a jak by řekla moje učitelka ze základky "Američané nikdy nedokáží říct krásňoučké červeňoučké jablíčko".
• Jsme považováni za "Národ pivařů", a za to jsem tak nějak hrdá, protože pivo je fajn. A snad i díky pivu o nás ví o trochu víc lidí.
• Máme krásnou architekturu. Tady bych ráda zmínila Prahu, kterou ročně navštěvuje hodně lidí ze zahraničí, a všichni si ji chválí.

Češi jsou prostě fajn. :)

Žiju si svůj sen

14. prosince 2013 v 18:40 | Nicole |  Hiddlestonerka
Toho rána se probudila na pohovce, na které minulou noc usla. Pomalu otvírala oči, rozkoukávala se a chvíli tápala nad tím, kde že to vlastně je. Posadila se, sundala ze sebe deku, která ji zahřívala, a koukla se směrem ke kuchyňskému koutu. Postava, která tam stála a připravovala snídani, se otočila směřem k dívce.
"Ahh, dobré ráno přeji." řekla postava.
Když dívka poznala, kdo že jí to vlastně pozdravil, myslela si, že ještě pořád sní. Promnula si oči a znovu se zahleděla na postavu. Nemohla uvěřit svým očím. "Emm, dobré." řekla a začervenala se.
"Nechtěl jsem tě budit, tak jsem se snažil být potichu. Doufám, že tě nevzbudilo to cinkání příborů."
"Nene, já jen.."
"Copak je? Spala jsi dobře?" optala se postava se sladkým úsměvem na tváři.
"Ano, ale nějak pořád tápu, co se tu děje. Emm, tohle je pořád sen, že ano?"
"Ale vůbec ne, pročby byl? Ty si nepamatuješ na včerejšek? My dva, film.."
"Bože! Sakra! Tak to nebyl sen? To bylo skutečný?! To si děláš srandu. Já.. oh bože. Omlouvám se ale.. no ty kráso! Já jsem se opravdu probudila u Toma Hiddlestona doma! Aww." udivovala se dívka a s nadšením ve svých očích hleděla do těch jeho.
"Áh, no už to tak bude." smál se Tom a přinášel podnos se snídaní. "Doufám, že proti tomu nic nemáš a snad ti to bude chutnat. Dobrou chuť."
"A ty.. násnídáš se se mnou?"
"Ale jo, to se ví. Jen ještě dojdu pro příbory."
Vypadalo to slibně - volský oka, pár plátků slaniny, pomeranč, cereálie, mléko, džus a pár dobře vypadajích kousků svělýho měkkýho chleba.
"Mmm, krásná britská snídaně. Už se těším!" řekla dívka poté, co zkontrolovala obsah tácu.
Tom přišel k ní, podal jí příbor a sedl si naproti. Pořád se na ní usmíval a ona na něj.
"Mmm, to je fakt něco." řekla dívka a nemohla se nabažit té dobré snídaně.
"To jsem rád." řekl Tom a začal si mazat chléb.
"A ta představa, že takhle si vy Britové žijete každý ráno a pěkně se nacpete. To by se mi taky líbilo."
"No popravdě netušil jsem, že by tě mohla obyčejná snídaně takhle nadchnout. Ale jsem jen rád. A když ti tak chutná, tak to se neboj, zítra tě čeká další příděl."
"Ále, ty umíš ženy hezky rozmazlovat." řekla šibalsky a s upřeným pohledem do jeho očí se usmála.
"No, každá ale nemá ty výhody, jako ty."
"Výhody? Jaké výhody?"
"No tak třeba teď. Kdo může říct, že dneska snídal s Tomem Hiddlstonem? No jen ty."
"Jo ták. No to je pravda."
Zbytek snídaně si povídali a smáli, a zabralo jim to krásnou hodinku. Opravdu si rozuměli na to, že se znají teprve jeden den. Dívka byla nadšena, že její oblíbený herec je teď s ní, a že si s ním takhle báječně rozumí. Chtěla s ním zůstat pořád a báječně se bavit, jako teď.
"A jaký máme plány na dnešek?" zeptala se po snídani dívka.
"No, nech se překvapit." řekl záhadně Tom a šel někomu volat.

Pokračování příště.


It´s winter! Celebrate.

12. prosince 2013 v 19:07 | Nicole |  Moje...
Ano, moje oblíbený období už je nějakej ten čas tady a já jsem celkem ráda. Zima je moje nejoblíbenější období, i navzdory tomu, že mám extrémně vysušenou pokožku a můj ekzem se zhoršuje o 100% ale.. na sněhový radovánky nic nemá. Pohled na bílou zasněženou krajinu je báječněj a nejúžasnější. Stát v chumelenici a užívat si poletující kousky vloček kolem tebe. Ah, nejradši bych měla zimu každej den svýho života, ale hlavně hodně sněhu s tím! Jo, bohužel žiju v takový p*deli, kde sníh fakt moc není, což mě štve. Napadne až po Vánocích a zkazí celou tu vánoční atmosféru. Chci zpátky bílý Vánoce! Ráda bych se také vrátila do let, kdy jsme každý den trávili na kopcích a jezdili dolů na lopatách.