Září 2013

Láska 21. století

24. září 2013 v 0:02 | Nicole |  Moje...
Je vůbec možný, jak dnešní generace klesla? Jak se z lásky, z citu tak majestátnýho a svatýho, stalo něco tak.. děsnýho?

Vraťme se o pár století zpátky. Do dnů, kdy muži zpívali svým vyvoleným pod balkóny, skládali básně, nosili růže, dvořili se a byli čestní a šarmantní. Kam to zmizelo? Kde jsou všichni ty rytířové a gentlemani? Dnes už ojedinělí.. Dnešní láska mladých je především jen o sexu. Bohužel. Láska jim příjde jako blbost, bez ní se přece obejdou, hlavně že na každým večírku si mají s kým zaš*kat. Jak je mi zle z těhle lidí, co to berou takhle! Fakt je mi na nic.

Láska.. to je něco vyjímečného. Člověk ani netuší, co to je, dokud jí sám nepozná. Je to snad ten nejbáječnější pocit na světě. Vědět, že tu pro vás je někdo, kdo při vás stojí, má vás rád, podporuje vás, brání, stará se o vás a nikdy by se vás nevzdal. Ať už to je rodičovská láska, kterou by měli znát všichni, nebo přátelská a nebo milenecká. Teď chci ale psát o té milenecké..

Jak už jsem zmínila, tak jeden druh je ta ubohá "večírkovská láska". Což se ani vlastně láskou nazvat nedá, ale stejnak jsem to zmínila. Pak tu ale mám další velký eso. Facebookovská láska! Nevím, zda je horší či ne, ale jelikož o té "večírkovské lásce" moc nepřemýšlím, a je vcelku jedno, co ty lidi všechno dělají, tak mohu říct, že se mi tahle FB love zdá horší. Určitě jste se s tím všichni setkali. Váš faceboočkovskej kamarádíček si háže každej den statusky, jak je zamilovaný, jak by bez své polovičky nedokázal žít, jak likeuje každý zamilovaný citát, jak k fotkám své milé/milého píše komentáře typu: "Tady ti to sluší, zlatíčko! Jsi jen moje/můj! :**". Eww. Příjde mi to dost odporný. Ale vážně - řekněte mi, kdo má nervy a chuť tohle číst?! Ještě bych brala, že si dám toho dotyčnýho do vztahu, přidám pár fotek a dál se o tom nezmiňuji. Ano, tohle je vcelku normální. Ale chovat se jak psycho šílenec a celou svoji lásku řídit přes facebook? Ano, klidně si tak žijte dál, ale já to prostě nepochopím. Facebook je zlo. A je to až trapný..

Opravdu bych chtěla zažít tu dobu, kdy láska byla vyjímečný cit a kdy se o ní bojovalo. Chtěla bych, aby mi byly skládány básně, pěny (zpívány) písně, a byla bych rozmazlována dary a hloupostmi. Vždy jsem o tom snila. :)

Na závěr: Těm, co mají svou normální a úžasnou lásku, třeba i jako z pohádky, s milou polovičkou, spokojeni, těm, co nemají potřebu se svěřovat na sociálních sítích a pořebu vyhledávat nějaký úlet na jednu noc, těm přeji hodně lásky a štěstí a všeho, co ke vztahu patří. Je nádherné najít někoho, kdo s vámi kráčí životem a jen tak se vás nevzdá. Opravdu si toho važte. :)