Listopad 2012

Mount

20. listopadu 2012 v 23:34 | Nicole |  World of Warcraft
= vozidlo. Je to to, na čem jezdíte. Kdejaký koně, slepice, motorky, mamuti, raptoři, vlci... Je toho hodně. Nasednete na něj a zrychlí to vaši rychlost a můžete se rychleji dostat na požadované místo. Bacha! Některé příšery vás z něj ale můžou shodit a tím vám způsobit velké škody na zdraví :D Paladini, jako snad jediní ho dostávají snadno - příjdou ke svému trenérovi a za nějaký obnos se ho naučí a mohou jezdit. Ostatní si ho ale musí koupit u speciálního vendora s mountama, kterej se nachází poblíž "Riding trainera" ve vaší začátečnický destinaci. Musíte na to ale mít požadovanou reputaci.

Quest

20. listopadu 2012 v 23:29 | Nicole |  World of Warcraft
= úkol. Příjdete k nějaký postavě a nad její hlavou svítí žlutej vykřičník. Kliknete na ní, dáte "accept" a jdete si směle ten zadaný úkol splnit. Až ho splníte, tak se vrátíte k tý postavě (může to být i jiná postava, u který to končí), kliknete na ní a dáte "complete quest" a je to hotovo. Někdy si taky budete moct vybrat nějakou část oblečení, zbraně, jídlo a nebo lektvary. Vždy vám ta NPC (postava, která zadává q) dá odměnu v penězích a v expech, popřípadně i reputaci. Při questění se vám může šiknou "Quest Helper", což je addon, kterej vám zobrazuje a podrobněji popisuje, kde a co máte udělat. Ve zkratce se používá třeba jen q.
Questění me dooost nebaví. Pořád dávám přednost expení přes dungy, což je vlasně rychlý, zábavý, seženete si eq a můžete chodit pořád a pořád (jen když sou zrovna lidi).

Event

20. listopadu 2012 v 23:24 | Nicole |  World of Warcraft
= je to speciální událost, při které jsou speciální questy. Trvá pouze několik dní a opakuje se každý rok, abyste měli čas splnit třeba všechny questy a dostat za to archiev. Slaví se i třeba Vánoce a Velikonoce. Na nějakých serverech taky můžou GMka vytvořit svoje vlastní eventy, ale ty sou jen doplňující a pro každej server individuální. Ty se hrají jen na jejich nynější rozhodnutí kdy se co bude pořádat a tak. Nejsou nijak sezónně omezeny nebo tak..

Můj nejoblíbenější je The Hallow´s End, což se slaví vlastně Halloween s Headless Horsemanem :D Je to docela prča a dost mě to bavilo, protože to bylo nedávno :) Jinak sem si oblíbila i velikonoční eventy a v týhle době i Pilgrim´s Bounty, protože ve skillování cookingu mi to dost pomohlo :D

Archievement

20. listopadu 2012 v 23:18 | Nicole |  World of Warcraft
= ocenění za to, že jste splnili něco, co požaduje taková speciální tabulka, která se skrývá pod obrázkem štítu v minimenu. Třeba že ste zabili nějakou vzácnou (rare) elitu, že ste dali určitej level, nebo třeba splnili sérii questů (úkolů). Dělí se to na spoustu podkategorií, jako třeba archievementy za splnění úkolů při eventech nebo z dosažení něčeho speciálního v bgčkách. Za splnění některých také dostanete titul a nebo mounta.
Já to většinou nazývám jen jako "archiev" [ačíf]

Cg, gratz

20. listopadu 2012 v 23:12 | Nicole |  World of Warcraft
= congratulation, neboli pogratulování, slavnostní zavísknutí k tomu, že ste třeba udělali level a nebo ste získali nějakej archievement. Lidi to většinou nechtěj rozpatlávat a řešit, tak napíšou proste cg nebo gratz.

Moje pozn.: Když sem začínala hrávat já, tak sem si to překládala jako "complete quests", něco jako abych questila dál a dala další level.. :D (dobře, to q je tam zavádějící :D)

Noob

19. listopadu 2012 v 18:40 | Nicole |  World of Warcraft
Noob [nůb]
- hráč, který se může označit jako "začátečník". Hru nezná, neví, co a jak, neovládá ji a učí se. Následující obrázek snad objasní více :D

Doba temna, část 1.

19. listopadu 2012 v 18:23 | Nicole
Všude bylo černo. Bylo tomu tak už od doby, kdy jsem se narodil. Nikdy jsme tu neviděli jasné denní světlo, jen to falešné ze zářivek, aby se neřeklo. Každý na to byl ale zvyklý a dělal, jako kdyby mu to vůbec nevadilo. Takový život mě už unavoval. Všechno stejné, stejně tmavé, falešné a nudné. Trpěl jsem. Vždy jsem toužil po tom, vidět krásné denní světlo, které jsem znal z knížek. Možná je to pro ostatní normální. "Pche, denní světlo," řeknou si.. Pro ně to je samozřejmostí, že jim na hlavami každý den svítí slunce. Ale já o tom pouze sním.
Jednoho dne, kdy byl den jako každý jiný. V ten den přišla. Slétla. Jako obláček světla.. Seděl sem na verandě svého domu a koukal do prázdného nekonečna. Přemýšlel jak odsud utéct, jako každý den. Najednou nad mou hlavou přelétl obláček světla. Zbystřil jsem a začal hledět do tmy, co to jen může být. Zezadu na mě kdosi zaklepal. Bál jsem se. Otočím svou hlavu a stojím jak zkamenělý. Přede mnou stála krásná žena. Byla zhmotněním světla. Nádherného světla, po kterém jsem tak toužil. Dýchal z ní čerstvý vzduch a hned jsem začal doufat v to, že změní můj život a vezme mne do krajů, po kterých sním.

Sarkastický..?

19. listopadu 2012 v 18:02 | Nicole |  Moje...
Tak nějak sem teďkon přemýšlela.. že už vlastně ani nevím, co to znamená slovo "neopětovaná láska". A už mě ani nezajímá, jaký s tim mají lidé problém, jak to všude píší, jak se trápí, jak likeují facebookovské statusy o zklamání a tak.. Prostě když už sem v životě našla štěstí, tak se mi vše změnilo. Nemyslím na ošklivou minulost, na to, jak sem byla totálně v ****, jak sem každý den plakala.. Není chvíle, abych si na to vzpomněla. A za to sem ráda :) Můj život je teď o dost lepší, sem báječně spokojená a šťastná :) Přála bych všem, co se trápí, aby také našli nějakou tu svou spřízněnou duši. A věřte tomu, že tam někde pro vás existuje. Může být stovky kilometrů daleko, ale stále si myslím, že pro každého existuje jeho chybějící polovička, jen jí najít :) A pro ty, kteří se stále trápí, doporučuji přátele. Někdy jsou o dost víc, než nějaká láska, a to mi věřte (ale jen ti opravdoví).
P.S.: Ze zoufalství lásku nehledejte, ještě byste si uškodili. To ona si najde vás :)


And again and again and again..

12. listopadu 2012 v 22:19 | Nicole |  Moje...
............aneb všechno není růžové